Šis klausimas pakankamai dažnai eskaluojamas daugelyje leidinių ir tinklaraščių, skirtų moterims ir vyrams. Ir, vadinasi, ne be priežasties. Juk iš tiesų kvepalų pasirinkimas – tai sudėtingas procesas.
Renkantis kvepalus labai svarbu žinoti, jog nėra kvepalų, kurie visą laiką kvepėtų vienodai. Visų pirma, kvapų variacijos priklauso nuo jais pasikvėpinusių žmonių odos savybių. Tarkime, sausos ir riebios odos savininkai pasikvėpinę tais pačiais kvepalais gali kvepėti visiškai skirtingai. O ką jau kalbėti apie kiekvieno žmogaus individualų kvapą, sumišusį su kvepalų kvapu.
Taip pat svarbus momentas tas, jog kvepalai turi 3 pagrindinius etapus, kurių metu jų kvapas kinta. Tai – pradinės kvepalų natos, juntamos pirmas 15 minučių po pasikvėpinimo. Vėliau pajusite vidurinįjį kvapą, kuris taip pat neužsibus ant jūsų odos ilgiau nei valandą po atsiradimo. Na o ilgiausiai išliks paskutinis aromatas, dar vadinamas pagrindiniu. Jo šleifas lydės jus pakankamai ilgai, iki kol kvepalai išsivedės. Taigi, akivaizdu, jog rinktis kvepalus juos uostant buteliuke visiškai neveiksminga. Taip pat neveiksminga kvepalus rinktis pagal ingredientų aprašą, nes niekuomet negalite žinoti koks bus galutinis kvapas jais kvėpinantis jums. Tad vienas svarbiausių momentų – bandyti kvepalus juos purškiant ant jūsų kūno ir stebėti ar dienos eigoje jų kvapas jūsų neerzina.
Norintys tinkamai pasirinkti taip pat turėtų šį tą žinoti ir apie kvapų šeimas, kurių yra daugiau nei 15. Kai kurie aromatai vienu metu gali priklausyti kelioms kategorijoms, pvz. tai gali būti gėlių ar vaisių, muskuso ar medžio, gaivos ar vandens kvapai. Tačiau remiantis sausa statistika galima vienareikšmiškai teigti, jog populiariausi pasaulyje – tai gėlių ir vaisių kvapai.
Dar vienas momentas, kuris gali būti svarbus renkantis vyriškus kvepalus – tai jų gamintojai. Neretai nutinka taip, jog jei jums patinka vieni tam tikro prekinio ženklo kvepalai, didelė tikimybė, jog patiks ir kiti to gamintojo gaminiai. Taip atsitinka dėl to, jog stengiamasi išlaikyti prekinio ženklo savybes, pagal kurias jį galima būtų atskirti. Šiuo atveju kuriant kvepalus yra naudojami tam tikri pastovūs ingredientai.
Taigi, nors neretai informaciniuose kanaluose užsimenama apie tai, jog kvepalai turėtų būti pasirenkami pernelyg negalvojant, vadovaujantis tos minutės nuotaika ar taip vadinama intuicija, reikėtų prisiminti, kad kvepalų kvapas ant kūno keičiasi. Todėl juos visuomet reikėtų „prisimatuoti“.