Liaudyje ne veltui sakoma „gera pradžia – pusė darbo“. Tai galioja visose srityse, net ir tinklalapių kūrime. Visų prima reikia sugalvoti tinklalapiui gerą pavadinimą – domeną, o antra – svetainę talpinti tokiame serveryje, kuris atitintų visus svetainės savininko lūkesčius ir saito specifiką. Na o tiems kas ieškos VPN tinklo, labai svarbu pasirinkti tinkamą paslaugų teikėją.
Tikriausiai su svetainių kūrimu pirmą kartą susidūrę žmonės gali ir nežinoti, kas tai yra hostingas. Tai paprasta kalba tariant yra puslapio talpinimas internete. Hostingo paslaugos paprastai apima ir fizinių patalpų nuomą, serverio (kompiuterio) nuomą ir tinklalapio tolesnę priežiūrą. Paslaugų, žinoma, gali būti ir daugiau bei įvairesnių. Mūsų šalyje yra visa galybė įmonių, siūlančių šias paslaugas. Norint atsakyti į klausimą, kur savą tinklalapį „priparkuoti“ geriausia, reikia atlikti nemažai tyrimų, kurie užima laiko – tuo paprastai niekas neužsiima. Tad turite pasirinkti patys ir atsakyti į klausimą, kas jums svarbu – ar paslaugų kaina, ar sparta (greitis), ar visuomenės pripažinimas bei populiarumas. Turėtumėte žinoti, kad kai kurie domenai ir hostingas būna susieti automatiškai, tad jeigu domeną įsigijote pas vienus tiekėjus, greičiausiai čia pat turėsite įsigyti ir talpinimo paslaugą (hostingą arba prieglobą).
Renkantis VPN tinklą (virtualus privatus tinklas) svarbu atkreipti dėmesį į jo pralaidumą bei našumą. Išrankesnių, o gal tiksliau – didesnių poreikių turinčių vartotojų paslaugoms – dedikuoti serveriai. Kuo jie ypatingi? Tai tarsi VIP paslauga. Pabandome paaiškinti paprasčiau ir viską nuo pradžių. Norint teikti hostingo paslaugas, būtinas serveris. Tai įprastas, tik kur kas galingesnis kompiuteris, kuriame vietoje vieno įprasto disko jų integruota net iki kelių šimtų, o kartais – net ir tūkstančių. Diskuose talpinami arba vienas, arba keli puslapiai. Serverį galima apibūdinti kaip didžiulę spintą, apraizgytą daugybės laidų laidelių. Nedidelėse lentynose galima pamatyti plokščiųjų serverių, kurie panašūs į DVD grotuvėlius. Kiekviename grotuvėlyje yra ir atitinkamas skaičius diskų. Visi diskai sujungiami su internetu, todėl lankytojai svetaines gali pasiekti iš bet kurio pasaulio kampo.
Taigi, grįžtant prie anksčiau minėtųjų dedikuotų serverių, jie paprastai talpinami atskirai. Dedikuotus serverius renkasi tos įmonės, kurios pačios turi galimybę valdyti serverį per atstumą. Prie pagrindinės minėtosios spintos gali patekti tik serverių talpinimo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai, o ne jos klientai.
Taigi renkantis tinkamas svetainių talpinimo paslaugas, svarbu ir tai, kiek duomenų bus naudojama. Jei nedaug, visiškai pakaks tradicinio hostingo – jį renkasi mažos arba vidutinės įmonės, norėdamos sukurti paprastus interneto tinklalapius bei siekdamos turėti asmeninį, nuo Google ar kt. nepriklausomą el. paštą. Domėkitės alternatyvomis, konsultuokitės su specialistais, ir tikrai pasirinksite teisingai.
Žodis „dedikuotas“ reiškia „susietas, paskirtas“. Yra ir skirtumų administravimo srityje. Paprasti serveriai dažnai administruojami padedant hostingo paslaugas teikiančių įmonių darbuotojams, tuo tarpu dedikuotuosius serverius, kaip jau minėta, valdo asmeniniai administratoriai. Tai numatyta ir paslaugų tiekimo sutartyje – asmuo, mokantis mokestį už dedikuotąjį serverį, pats už viską atsakingas.
Dedikuoti serveriai – galingesni, juose galima sutalpinti ir daugiau informacijos. Tai dideliems projektams skirti serveriai, kuriems reikia ir didesnio saugumo, privatumo, lyginant su paprastomis interneto svetainėmis. Dedikuotųjų serverių paslaugas paprastai renkasi bankai ir kredito įstaigos, dedikuotuose serveriuose talpinamos įvairios duomenų bazės, kiti didelės apimties duomenys, kurie neturi būti prieinami hostingo paslaugas teikiančių įmonių darbuotojams. Dedikuotus serverius įprasta sujungti į bendrą tinklą, kuris vadinamas private cloud (liet. – privatus debesis). Tokias bendras palaikymo sistemas kuria valstybinės institucijos, bankai ir kredito įstaigos, didelės tarptautinės įmonės ir koncernai ir kt. Vėlgi, tai daroma dėl saugumo, norint sumažinti įsilaužimo į tikimybę.